Pomáháme s marketingem těm nejlepším

YouTube marketing je strategie, která zahrnuje vytváření videí a jejich nahrávání na YouTube za účelem propagace značky nebo produktu a získání větší pozornosti. Pomáhá společnostem zvýšit návštěvnost, zvýšit zákaznickou základnu a oslovit nové publikum.

Vzhledem k tomu, že 22,8 miliardy návštěv měsíčně z YouTube dělá druhý nejnavštěvovanější web na světě po Googlu, může v dnešní době přinést firmám mnoho výhod. Platforma není jen slavným zábavným kanálem, ale také výkonným marketingovým nástrojem a společnosti mohou vytvářet kanály YouTube pro reklamu. Kanály YouTube pomáhají získat více zhlédnutí z nových geografických oblastí, propagovat produkt nebo společnost, budovat velkou zákaznickou základnu a zvyšovat objem prodeje značky.

YouTube je také známá vzdělávací platforma. Díky podrobným výukovým programům, přímým přenosům, průvodcům a lekcím mohou značky získat na Google vyšší hodnocení. Společnosti tak mohou dosáhnout větší sledovanosti, což rozšíří jejich zákaznickou základnu. Spouštění reklam je dalším důvodem, proč společnosti využívají platformu pro sdílení videa online, protože pomáhá značkám oslovit širší publikum a získat nové zákazníky. Navíc je mnohem levnější než placená reklama na Facebooku a Instagramu. (Holton, 2021)

Platforma může sloužit jako jeden z nejúčinnějších marketingových kanálů. Optimalizace klíčových slov v názvech a vytváření návodů, komentářů, recenzí produktů, otázek a odpovědí a seznamů videí umožňuje podnikům dosáhnout vyššího rozšíření mezi lidi a oslovit nové publikum. Společnosti dopředu neví, kdo a kdy bude mít přístup k jejich videím. Pokud obsah obsahuje nezbytná klíčová slova v názvu a popisu, všichni lidé, kteří hledají dané informace, mohou narazit na určité video, zůstat na kanálu a koupit si produkt, který inzeruje. (Bezani, 2022)

Vzhledem k tomu, že YouTube je mezinárodní společnost, umožňuje značkám po celém světě proniknout do nových geografických oblastí. Platforma pomáhá přilákat potenciální zákazníky z různých zemí, kteří mluví stejným jazykem.

Zdroje:

Bezani, A. (2022, March 11). 11 youtube marketing tools to build your channel. Mentionlytics. Retrieved June 19, 2022, from https://www.mentionlytics.com/blog/11-youtube-marketing-tools-to-build-your-channel/

Holton, L. (2021, June 7). YouTube marketing tips for 2021. MYVA360. Retrieved June 19, 2022, from https://myva360.com/blog/youtube-marketing-tips-for-2021